garnitur_granatowy_miler

Kiedyś kompletnie nie interesowałem się garniturami RTW (ang. ready to wear). Sytuacja zmieniła się po otwarciu sklepu przy ulicy Podgórnej. Popularność mojej pracowni drastycznie wzrosła i praktycznie cały czas mamy tyle zamówień, że musimy pracować na pełnych obrotach. Trzeba jasno powiedzieć, że krawiectwo miarowe nie jest biznesem skalowalnym. Rzemieślników jest niezwykle mało, a przysposobienie ich do pracy w stylu konkretnej pracowni jest bardzo trudne. Postanowiłem zatem, że nadmiar popytu rozładuję, tworząc garnitur RTW, który będzie mieć swoje korzenie w krawiectwie miarowym. Wyciągając wszystkie złote reguły tworzenia szablonów garniturowych i ich proporcji, nie zapomnieliśmy też o obecnie panujących tendencjach. Jak żadna inna marka trzymamy rękę na pulsie, relacjonując najnowsze trendy męskiej elegancji z areny międzynarodowej. Przypomnę tylko zdjęcie z dyskusji o naszym garniturze na premierze branżowej we Florencji podczas targów Pitti Uomo, gdzie w dyskusji na jego temat udział wzięli najsławniejsi influencerzy modowi na świecie!

TrunkShow we Florencji: prezentacja garnituru

Oczywiście dopracowanie takiego projektu nie było proste, ale w końcu udało nam się (mojemu wspaniałemu zespołowi i mi) stworzyć Phoenixa – nasz flagowy garnitur, który zachwycił miłośników elegancji. Miło mi dodać, że w tym sezonie oferujemy go w dużo bardziej atrakcyjnej cenie niż wcześniej. Oto jak prezentował się Phoenix kilka dni temu podczas sesji zdjęciowej we wspaniałym hotelu Sheraton Poznań!

Zadbałem o to, aby krój garnituru Phoenix był naprawdę nowoczesny w rozumieniu światowym, a nie lokalnym. Oznacza to, że jego wyjątkowość płynie z proporcji, a nie z udziwnień i żałosnych trików na poziomie kolorowych dziurek i lamówek. Kształt garnituru Phoenix jest wynikiem rozmów z dziesiątkami klientów pracowni MILER Bespoke Tailoring. Jaki jest nasz najważniejszy wniosek? Nie chcemy żeby nasi klienci rzucali się w oczy, ale to dla nas ważne, aby wyróżniali się w tłumie 😉

Kiedy garnitur dobrze wygląda? 

Istnieje kilka cech garnituru (marynarki), które nazwałbym fundamentami dobrego wyglądu. Aby ukazać je dobrze, kupiliśmy marynarkę konfekcyjną jednej z marek dostępnych na naszym rynku i porównaliśmy jej krój do klasycznych reguł elegancji, które wykorzystujemy, tworząc garnitury szyte na miarę jak również garnitur MILER Menswear. Marynarkę na obu zdjęciach nosi ten sam model i jest ona w prawidłowym rozmiarze na niego (szerokość ramion i obwody korpusu).

marynarka - błędy

Wypełnienie ramion, kozerka i szerokość wyłogów (punkty 1,2,3)

Na świecie panuje obecnie tendencja do delikatnych wypełnień w ramionach (1)  i dlatego właśnie na takie się zdecydowałem w garniturze Phoenix. Wypełnienie jest na tyle duże, że garnitur ten możesz założyć na ślub (swój lub kogoś – z odpowiednio dobranymi dodatkami), ale jest na tyle małe, że jeśli przyjmiesz dobrą strategię przy doborze dodatków, marynarka obroni się także z dżinsami i sneakersami.

Czy można chcieć więcej? 

Nowoczesny wygląd garnituru gwarantuje także odpowiednio umieszczona kozerka (2),  czyli miejsce połączenia klap marynarki z kołnierzem biegnącym wokół karku. Elementy te w sposób oczywisty odróżniają garnitur Phoenix od innych produkcji. Jest to spójne z obecnie obowiązującymi trendami i w sposób oczywisty odróżnia nasz garnitur od innych garniturów konfekcyjnych dostępnych w Polsce (wystarczy spojrzeć na zdjęcie powyżej).

Garnitur MILER kozerka

Elementem garnituru Phoenix, który najbardziej rzuca się w oczy, odróżniając go od ubrań bardziej pospolitych, jest szerokość klap (3). Fakt, że pójdziemy w tym zakresie pod prąd był dla mnie całkowicie oczywisty. Szerokie klapy wyglądają reprezentacyjnie, okazale i harmonijnie. Sprawiają, że noszący je mężczyzna ma na sobie ubranie nawiązujące do trendów światowych. I o to chodzi. Po długiej dyskusji uznaliśmy, że szerokość naszego wyłogu będzie miała dokładnie 58% szerokości ramienia, nieznacznie przekraczając połowę jego szerokości. Według nas ta wartość jest idealna!

Zobaczcie sami, jak wspaniale harmonizują ze sobą linia ramion, usytuowanie kozerki i szerokość klap!

Garnitur Miler ramiona

Kieszeń piersiowa 

Drugą po klapach cechą garnituru Phoenix, która wyróżnia go w tłumie już z oddali, jest kształt i lokalizacja kieszeni piersiowej czyli brustaszy. Brustasza w tym garniturze ma kształt mocno zakrzywionej łódeczki, która wprost fenomenalnie podkreśla poszetkę! Nie ma co ukrywać, to garnitur do noszenia z poszetką i projektowaliśmy go z myślą o mężczyznach, którzy znają się na rzeczy i chcą wyglądać dobrze. Uznałem, że jest jeszcze jeden warunek konieczny atrakcyjnego wyglądu brustaszy. To umieszczenie jednego z jej końców delikatnie pod klapą, tak, aby nadawał korpusowi dynamikę i smukłość, a także pomagał kontrolować poszetkę i przeciwdziałać jej zapadaniu się. Efekt końcowy jest oszałamiający!

Garnitur MILER brustasza

Pamiętacie, co mówiłem o uniwersalności i zmianie poziomów formalności garnituru? Biała lniana poszetka to podstawa, ale z pewnością to nie wszystko! Równie dobrze wyglądają stylizacje półformalne i sportowe! Elastyczność garnituru MiMe to jedna z jego najmocniejszych stron. Zobaczcie sami jak płynnie Phoenix przechodzi z jednego rejestru formalności a drugi. Od zestawu formalnego do sportowego może być tak daleko… albo tak blisko 🙂

Punkt środkowy i długość marynarki

Kolejny wyróżnik garnituru rodem z krawiectwa miarowego. Nasz punkt środkowy umieszczony jest zaledwie odrobinę nad talią, co sprawia, że marynarka ma właściwe proporcje, nadające jej szlachetny i wyważony wygląd. Nie wiem, dlaczego w dzisiejszej polskiej produkcji konfekcyjnej punkt środkowy umieszczany jest tak wysoko, ale wiem, że wygląda to okropnie. Podobnie odniosłem się do długości marynarki. Ponieważ garnitur Phoenix oparty jest na klasycznych wzorcach krawiectwa miarowego, musiałem postawić na najbardziej klasyczne proporcje sprawdzone od lat. Marynarkę zaprojektowano tak, aby dzieliła sylwetkę na dwie połowy. W praktyce wygląda to doskonale!

granatowy garnitur i koszula pin collar

To nie wszystko! 

Według mnie elementy garnituru, które opisałem powyżej, to solidny fundament, który powinien być w absolutnie każdym garniturze nieprzeznaczonym do kompromitowania noszącego. MILER Menswear zabiera jednak sprawy dalej. Dużo dalej!

Roll klap

Przody garnituru Phoenix stabilizowane są nowoczesnym wkładem termozgrzewalnym. Pozwala to na połączenie tkaniny z wkładem w taki sposób, aby wyłóg marynarki wyoblał się na zewnątrz. Efekt ten często jest nazywany także „rollem klap”.

Garnitur MILER klapy marynarki

Spodnie

Współcześnie noszone spodnie garniturowe powinny być wąskie. Szerokość nogawki 21 cm, która jeszcze kilka lat temu była awangardą świata garniturów w Polsce, dzisiaj jest już górnym akceptowalnym standardem. Warto o tym pamiętać, dobierając spodnie. Dobrze skrojone spodnie powinny mieć nie tylko wąskie nogawki, ale zapewniać także komfort w udzie. Oczywiście spodnie muszą mieć także odpowiednio dobraną długość. Jedyna prawidłowa długość spodni jest dobrana tak, aby nad butem było jedno załamanie. Niektórzy wciąż kultywują mit, że spodnie muszą sięgać z tyłu do obcasa, ale trzeba pamiętać, że to nonsens, ponieważ to, jak nisko opadną spodnie na pięcie, zależy od ich szerokości. Aby dociągnąć do obcasa wąskie spodnie garniturowe, trzeba by je podrzeć.

Garnitur MILER spodnie

Tkanina

Krajami, które słyną z wyniesienia przemysłu tkackiego na wyżyny renomy, są Anglia i Włochy. Z tej przyczyny dobiłem targu ze sławną na całym świecie tkalnią Vitale Barberis Canonico.

No dobrze, ale na co w końcu się zdecydowałem? Garnitur MILER Menswear powstaje ze 100% z wełny, która ma doskonałe właściwości takie jak miękkość, elastyczność, termoregulacja. Wszystkie one przyczyniają się do jakości użytkowania i długowieczności garnituru. Wełna to twill o skrętności wełny 110s. Jak widać, jej właściwości pasują bardziej do luksusowych tkanin używanych w krawiectwie miarowym niż do garnituru, który kupić można w tak niskiej cenie.

Guziki

Nie wyobrażam sobie garnituru na miarę bez luksusowych guzików z materiału wybranego przez klienta, jak corozo, masa perłowa, róg bawoli czy np. mosiądz. Ponieważ garnitur Phoenix jest bezpośrednim nawiązaniem do krawiectwa miarowego, również musiał mieć takie guziki. Wybrałem guziki z orzecha corozo w kolorze bardzo ciemnego brązu, który doskonale łączy się z każdym typem obuwia.

Garnitur MILER guziki

Małe przyjemności

W garniturze pojawiło się też kilka elementów będących ukrytymi smaczkami. Pierwszy z nich to ozdobne przeszycie technologią AMF, które stabilizuje klapę i nawiązuję do przeszyć stosowanych w pracowniach krawieckich.

Garnitur MILER przeszycia AMF

Oczywiście garnitur ma także rozcięte dziurki w mankietach (tzw. mankiety chirurga), które również nawiązują do krawieckiego pochodzenia.

Garnitur MILER mankiet chirurga

Jedną z rzeczy, o której nie mówiłem wcześniej publicznie, jest ukryta kieszeń w spodniach. To taki nasz ukryty znak firmowy, który umieszczamy w spodniach każdego klienta. Nikt nie będzie wiedział, że ją masz, a posiadanie w niej karty kredytowej lub kilku banknotów czy pojedynczego klucza może rozwiązać wiele nieprzewidzianych sytuacji…

Garnitur MILER ukryta kieszeń w spodniach

Nie tylko na modelu

promocja garnitur

Oczywiście zdjęcia naszego garnituru oglądacie najczęściej na Mateuszu, który jest naszym modelem i ma sylwetkę manekinową. Musicie jednak wiedzieć, że nie tylko on wygląda w tym garniturze wspaniale. Pełna rozmiarówka garniturów wisi już w naszym sklepie, a pierwszy garnitur sprzedaliśmy jeszcze przed ogłoszeniem zamiaru organizacji pre-orderu! Oto jak w garniturze MILER wyglądali nasi klienci, którzy odwiedzili nas w zeszłym tygodniu. Trzy prezentowane zdjęcia to ta sama marynarka na różnych sylwetkach (rozmiar 50). Jak widzicie, dobrze przemyślany krój i odpowiednie taliowanie może mieć wymiar uniwersalny.

Jeden garnitur na wiele okazji

Aby udowodnić, że istnieje jeden garnitur na wiele okazji, postanowiłem rzucić wyzwanie członkom zespołu Miler Menswear i poprosić, aby zaproponowali swoje interpretacje Phoenixa. Sprawdźcie, jak im to wyszło!

Smart-casual w Warszawie
Biznesowo w Warszawie
Ślubnie
Formalnie
Biznesowo
Casual

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz