W końcu wyszło słońce! Chciałem pokazać Wam stylizację garnituru z rękawiczkami i szalikiem, ale ku mojej wielkiej radości okazało się, że wszelkiego rodzaju ogrzewacz mogłem zostawić w domu! Oto mój pomysł na ubrania weekendowe!

Wygoda noszenia garniturów tweedowych jest tak wielka, że postanowiłem do mojej marynarki Barva, którą pokazałem już w poprzednim wpisie, zamówić także spodnie w Gentleman’s Choice, tym samym stając się właścicielem trzeciego już garnituru z Harris Tweedu. Mam nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony, ale można powiedzieć, że to taki garniturowy dres 🙂 No dobrze, w obliczu chłopaków, którzy o 10 rano w niedziele pili nieopodal piwa na ławce w kapturach na głowie podczas kiedy my robiliśmy zdjęcia, to chyba nie jest dres, ale wiecie co mam na myśli. 😉

Tomasz Miler Harris Tweed Suit Gingham Shirt

Fot. K. Łukowicz

Kolory, faktura i wzory

Nie będę opisywać już kroju spodni i marynarki, bo stali czytelnicy wiedzą doskonale co szyję i noszę. Krój tego garnituru jest identyczny jak krój tego tutaj.

_MG_4523

Fot. K. Łukowicz

Czy jednak wyglądają one tak samo? Absolutnie nie, a wszystko przez kolory i kratkę gingham!

Eleganckie i piękne rozwiązania…

Już teraz w SklepMiler.pl dostępny jest nowy, wyjątkowy produkt – pomysłowy wizytownik z dwoma przegródkami, który pozwala na łatwe rozdzielenie wizytówek własnych i otrzymanych. Zrobiony z najwyższej klasy roślinnie garbowanej skóry, niesie ze sobą nie tylko atrakcyjny wygląd, ale także wysoką funkcjonalność. Będzie pięknym uzupełnieniem Twojego stroju oraz raz na zawsze rozwiąże problem z przechowywaniem wizytówek.

wizyt

Dopasowanie kolorów jest stosunkowo łatwe do opanowania jednak to ono sprawia najwięcej kłopotów aspirującym elegantom. Otóż jeśli kolory nie są dopasowane do aparycji, noszący nie może dobrze wyglądać. Klucz do sukcesu w tej materii doskonale opisuje Allan Flusser w swojej książce „Dressing the Man” gdzie tłumaczy, że kolorów w zestawionych ubraniach nie powinien cechować większy kontrast niż kontrast pomiędzy kolorami włosów i skóry noszącego. Co za tym idzie, osoby o bardzo intensywnych kontrastach twarzy mogą pozwolić sobie na wiele ekstremalnych zestawień, jednak osoby o karnacji umiarkowanej (jak ja) muszą podchodzić do tematu nieco ostrożniej. W tym przypadku doskonale spisuje się kolor niebieski, który tworzy z większością kolorów zdecydowanie mniejszy kontrast niż kolor biały. Zapraszam Was do mojego parku. Tam opowiem więcej. 😉

_MG_6400

Fot. K. Łukowicz

Dopasowanie kolorystyczne ubrań i naturalnych kolorów twarzy jest niezmiernie ważne, ale z punktu widzenia stylu nie jest wystarczające – liczą się również faktury materiałów i wzory. Mój garnitur swoją formalnością nie przewyższa znacznie starego dywanu i dlatego właśnie najlepiej jest mu w towarzystwie równie szorstkich materiałów jak dzianina i zamsz oraz nieformalnie wyglądająca bawełna w kratkę! Poniższe zdjęcie pokazuje dość dobitnie co mam na myśli.

_MG_6423

Fot. K. Łukowicz

Nie jestem bardzo konserwatywną osobą, ale uważam, że niektóre rzeczy już wymyślono. Dlatego właśnie nie lubię oglądać bigosu wielu wzorów dobranych byle jak, podobnie jak nie lubię kiedy 25. sprzedawca w sklepie z winem mówi mi, że czerwone wino świetnie pasuje do ryby jeśli mi to smakuje. Zbyt dużo wzorów nie pozwala zauważyć człowieka pod ubraniem co – moim zdaniem – zaciera sens jego noszenia. Z drugiej jednak strony, dobieranie samych gładkich ubrań jest tak banalne, że czasem aż ciężko na nie patrzeć. Dlatego właśnie staram się nie przesadzać z wzorami, ale jednocześnie wnosić złożoność do swojej garderoby poprzez świadome poszukiwanie równowagi kolorów, wzorów i faktur.

Tomasz Miler Harris Tweed Viola Milano Gingham Shirt

Fot. K. Łukowicz

Na pierwszym zdjęciu zrobionym z daleka widzicie mnie w niebieskiej koszuli, czerwonym swetrze (akurat to bezrękawnik) i beżowym garniturze. Na kolejnym zdjęciu widać już, że błękitna koszula ma na sobie kratkę gingham i doskonale podkreśla moją twarz oddzielając ją od reszty ubrania, która bez błęktiu jest zbyt brązowa, a bez kratki zbyt nudna. Kratka wnosi ciekawe urozmaicenie, ale nie wprowadza chaosu. Z kolei na zbliżeniu rękawa widać, że mój pozornie beżowy garnitur z Harris Tweedu jest bardzo daleki od bycia po prostu beżowym. Z resztą muszę Wam powiedzieć, że pokochałem tweedy. Są tak nieziemsko wygodne! Kiedy Włosi biegają po ulicach w obuwiu sportowym obcisłych jeansach i marynarkach (i często wyglądają tak świetnie) ja na nowo odkrywam garnitury z tkaniny do jeżdżenia na działkę w weekend i nie ma na świecie dżinsów, które są od niego wygodniejsze. 😛

Kołnierzyk bez krawata!

Noszenie koszuli bez krawata wymaga zadbania o kilka detali. Najwazniejsze z nich to mankiet i kołnierz. Nie wyorbażam sobie koszuli na spinki noszonej bez krawata. Robią tak tylko beznadziejni faceci, którzy chcą na siłę pokazać światu, że mają w domu spinki. Jednak może być jeszcze gorzej kiedy ich koszula ze spinkami ma włoski kołnierzyk, który bez krawata wygląda beznadziejenie i sprawia wrażenie, że chce schować się za szyją. Jeśli chcecie nosić koszulę bez krawata, zadbajcie o kołnierzyk o kształcie wyłogów, które łatwo przytrzymać swetrem lub marynarką. Tak jak tutaj:

Tomasz Miler Harris Tweed Gingham Shirt Vneck Cigar

Fot. K. Łukowicz

Gdybym nie miał swetra, kołnierzyk zachowałby się tak samo pod marynarką zapewniając schludny i prosty wygląd. Alternatywą, która równie dobrze działa bez krawata jest oczywiście koszula OCBD.

Ubrania są do noszenia! 

Trochę to nudne cały czas rozwodzić się nad technikaliami. Nie chcę zapominać o tym, że ubrania są po to żeby z nich korzystać, a nie opowiadać o nich godzinami. Wspaniałe mogą stać się tylko wtedy, kiedy zejdą na drugi plan. Dlatego z wielką przyjemnością dzielę się z Wami także sytuacjami, które po prostu składają się na moje życie. I ubrania, choć myślę wiele o tym co na siebie włożyć, są tutaj bez znaczenia. 😀

W weekend pogoda sprzyjała tak bardzo, że poczułem się w „obowiązku” do rozpoczęcia sezonu cygarowego na wolnym powietrzu, co jest dalece bardziej przyjemne niż chowanie się po nielicznych przyjaznych palaczom cygar miejscach w kilkanaście osób w nadziei, że wyciąg tym razem będzie działać dobrze. Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej o paleniu cygar, zapraszam do mojego wpisu pt. „Jak palić cygaro?” na MilerPije.pl !

Tomasz Miler Harris Tweed Cigar

Fot. K. Łukowicz

To dobry czas żeby skupić się na przyjemności płynącej ze smaku i pomyśleć o swoich sprawach. Chętnie wziąłbym ze sobą kieliszek koniaku lub whisky, ale za to w Polsce można dostać mandat… na co chłopcy, o których wspomniałem kilka akapitów wyżej, nie zwracali specjalnie uwagi 😉 Nie ma też co ukrywać, że wiosna sprzyja rozglądaniu się na boki co powoduje ryzyko, że ktoś może wpaść nam w oko. 😛

Tomasz Miler Cigar Gingham Harris Tweed

Fot. K. Łukowicz

A jeśli dobrze opowiadasz – masz szanse na powodzenie. 😛

Couple Flirting

Fot. K. Łukowicz

… co z kolei może mieć poważne konsekwencje, czasem trwające całe życie. Tak jest w moim przypadku, ponieważ moja piękna Ola całkiem niedawno powiedziała „Tak!”

Milerowa-to-be

Zatem niedługo stanę się poważnym facetem! Smoking czy żakiet? 😉

Ponadczasowe piękno i elegancja w nowej odsłonie… 

Zachęcamy do przeczytania artykułu o tym, jak ocenić jakość koszuli w mniej niż minutę na blogu MilerSzyje.pl 

KOSZULA

Koszula w kratkę gingham dla czytelników MilerSzyje.pl 

To kolejny wpis w projekcie „10 koszul”. Przez cały rok zaproponuję moim czytelnikom 10 koszul, które stanowić będą niezbędnik każdego eleganta.

Oprócz tego, przygotowałem bardzo dokładną instrukcję zdejmowania miary, która pozwala na zdjęcie miary w oparciu o już istniejącą koszulę nawet osobie, która nie ma w tym zakresie żadnego doświadczenia.

Warto zatem przejść do naszego sklepu i poświęcając około 20 minut na zmierzenie się i wypełnienie formularza, aby kupić ją w tej niezwykle okazyjnej cenie!

Koszula gingham w promocyjnej cenie dostępna tutaj