Przez ostatnie lata powstało wiele artykułów o tym, że granatowy garnitur to numer jeden każdej garderoby. Zgadzam się z tą koncepcją – w końcu sam jestem autorem kilku z tych tekstów. Nie wolno jednak zapomnieć o tym, że nawet „numer jeden” musi czasem odpocząć. Z odsieczą przychodzi wtedy numer dwa – garnitur grafitowy!

Grafitowy garnitur – garnitur numer dwa

O ile jesteś facetem, który nosi garnitur sporadycznie, np. na wesela znajomych i inne, rzadkie okazje formalne, granatowy garnitur w odcieniu navy blue to wszystko, czego Ci trzeba. Jeśli jednak pracujesz w garniturze lub z dowolnego innego powodu nosisz go często, potrzebny Ci „numer dwa”. Bez wątpienia najlepszym numerem dwa jest grafitowy garnitur. I właśnie do niego chciałbym Was dzisiaj przekonać.

grafitowy garnitur

Do kogo pasuje grafitowy garnitur?

Podstawowa zaleta grafitu jest podobna do tej, którą niesie ze sobą granat – pasuje on do praktycznie każdego mężczyzny. Jednocześnie jest on na tyle stonowany i „niecharakterystyczny”, że jego wydźwięk zależy niemal w całości od użytych z nim dodatków, które w tym wypadku są raczej półformalne.

W tym zestawie grafit służy mi jako garnitur całoroczny, który latem mogę stosować wymiennie z moim popielatym garniturem z tropiku, a zimą z szarym garniturem z flaneli. Dzięki temu, w projekcie MGOP prezentuję cztery gładkie garnitury, które razem stanowią zestaw ubrań formalnych dających możliwość stylowego ubrania się na wszystkie okazje formalne w ciągu roku.

Grafitowy garnitur może być także doskonałym garniturem ślubnym, ale dla mnie to przede wszystkim garnitur biznesowy i właśnie w takim świetle chciałem go Wam przedstawić. Garnitur, który mam na sobie to MTM inspirowany ganriturem Onyx z kolekcji MiMe. Ponieważ garnitur biznesowy wymaga pewnej formalnej atmosfery, marynarka ma w nim klapy frakowe. Krój marynarki jest na dwa guziki.

Koncepcja na zestaw i dodatki

Zestaw, który dzisiaj prezentuje doskonale nadaje się na spotkanie biznesowe w ciągu dnia w siedzibie firmy lub na lunchu. Dość formalny w wydźwięku grafitowy garnitur ukoronowałem granatowym krawatem z grenadyny, który utrzymuje zestaw w kategoriach formalnych, ale jego chropowata faktura odbija światło delikatniej nadając zestawowi pewną miękkość. Oprócz tego dodałem wszystkiemu jeszcze odrobinę luzu przez kolorową poszetkę z jeżem z projektu „Lis Kula” raz okulary przeciwsłoneczne, które we Florencji, gdzie zrobiono zdjęcia, przydają się zimną bardzo często. A tak w ogóle to co to za zima kiedy w powietrzu 16C?

Wszystkie zdjęcia we wpisie wykonał MrFaceless

Koniecznie napiszcie mi w komentarzach co myślicie o grafitowym garniturze! A jeśli macie ochotę czytajcie dalej, aby dowiedzieć się więcej o moim najnowszym projekcie 😉

 

I to nie wszystko…

Jak zawsze dużo u mnie się dzieje. Właśnie opublikowałem na YT nowy format video w jednym ujęciu, na którym degustuję alkohole. Zachęcam Was gorąco do obejrzenia najnowszej recenzji Starki 3 yo, czyli tradycyjnej, wytrawnej wódki zbożowej, którą kupiłem w Biedronce za niecałe 40 złotych. Czy taki alkohol może być dobry?

Co dalej?

Jeśli jesteś tu nowy i nie wiesz, o co chodzi w #MGOP, koniecznie przeczytaj bardzo popularny na tym blogu wpis objaśniający, klikając tutaj 🙂 

Niżej zamieszczam spis kolejnych postów w #MGOP. Zachęcam oczywiście też do lajkowania mojego Fejsa i IG, żeby nie przegapić najnowszych wpisów 😀

 1. Ubrania po godzinach – marynarka casualowa i chino 
 2. W pracy na luzie: Blezer z wełny Escorial i nowy szablon spodni na szelki
 3. Daily business 1 – granatowy garnitur 
 4. Aktywny weekend – Marynarka casualowa w kratę i chino
 5. Daily business 2 – garnitur w kratę
 6. Jasny garnitur – must-have na lat0
 7. Sportowa marynarka i golf – zestaw kultowy
 8. Szary garnitur z flaneli – filar zimowej garderoby
 9. Sylwester z klasą – smoking jacket z aksamitu
 10. Płaszcz dla najlepszych – Polo Coat
 11. Grafitowy garnitur – bo orły są szare
 12. Progresywna elegancja – dwurzędowa marynarka sportowa 
 13. Granatowa dyplomatka – płaszcz na zimę numer jeden
 14. Brytyjski styl – marynarka tweedowa
 15. Biznes z najlepszymi – dwurzędowy granatowy garnitur

Wszystkie zdjęcia wykonywał Fot. @MrFaceless