Zajmuję się ubraniami już od 8 lat, a od czterech prowadzę biznes w tej branży. Liczba zagadnień dotyczących ubrań, którą przez ten czas zgłębiłem lub musiałem zgłębić jest całkiem duża. Jak większość z Was wie, zaczynałem od ubrań szytych na miarę, z których udało mi się przejść z powodzeniem do świata ubrań RTW (ang. ready to wear). Pod względem biznesowym świat ten jest dużo bardziej wymagający. Droga łącząca te dwa światy uzmysłowiła mi ich odmienność i pozwoliła uzyskać ciekawą perspektywę. Rozumiejąc zarówno świat luksusowych ubrań miarowych jak i świat ubrań konfekcyjnych chcę wybierać najlepsze elementy tych światów i łączyć je w nową jakość, do której dążyć można niezależnie od tego czy szyjemy jeden płaszcz z kaszmiru z guzikami z masy perłowej w naszej małej pracowni, czy tysiąc garniturów w dużej szwalni.

sciana-koszul

Kiedy zaczynałem przygodę z własnym biznesem ubraniowym postępowałem całkowicie intuicyjnie. W końcu, metodą prób i błędów doszedłem do wniosku, że sprzedawanie ubrań innych marek jest rzeczą, której nie chcę robić. Najlepiej czuję się bowiem tworząc własne kreacje i wprowadzając je w życie. Na początku postępowałem w sposób niezbyt skoordynowany jednak po kilku latach istnienia, marka Miler Menswear stała się klarownie ułożoną koncepcją. Oczywiście naszą najmocniejszą stroną jest niewiarygodnie wysoki stosunek jakości do ceny. Oczywiście istnieją marki bardziej luksusowe, ale aby nabyć ich produkty trzeba sięgnąć poza Polskę i przygotować się na ceny będące wielokrotnością naszych. Oczywiście brzmi to bardzo trywialnie, ale jest bardo łatwe do zweryfikowania w rzeczywistości. Wystarczy kliknać tutaj i zobaczyć. Naprawdę trudno jest kupić coś w jakości MiMe taniej niż u nas.

miler-menswear123

A skoro wszedłem już w ton tak patetyczny, to pochwalę się jeszcze ostatnią zmianą w koncepcji MiMe jakiej dokonałem. Otóż od następnego sezonu, postanowiłem zrezygnować ze współpracy ze wszystkimi podwykonawcami zagranicznymi i osadzić produkcję marki w całości w Polsce. Koszule i garnitury MiMe to produkty absolutnie kluczowe, a skoro one mogą powstawać w Polsce w takiej jakości, to może powstawać w niej wszystko. Co ciekawe, zarówno w naszej szwalni koszulowej jak i garniturowej, jesteśmy jednymi z nielicznych klientów z Polski. Innymi klientami są duże marki zachodnie. Oczywiście z Polski nie mogą pochodzić surowce, która pozyskujemy wyłącznie od najlepszych producentów europejskich (wełny z Anglii, bawełny z Włoch itp.).

Tym samym markę Miler Menswear można bardzo łatwo zdefiniować jako:

  • klasyczne i bardzo uniwersalne ubrania
  • najwyższy stosunek jakości do ceny na rynku
  • surowce od najlepszych europejskich producentów
  • produkcja wyłącznie w Polsce

poszetki-blog

Według mnie to bardzo ważne żeby zwracać uwagę na to gdzie produkowane są rzeczy, które kupujemy. Czas pozorowanego luksusu wyprodukowanego w warunkach, w których nikt z nas nie chciałby pracować z wykorzystaniem różnic w uwarunkowaniach gospodarczych pomiędzy Europą i Azją już się kończy. Dzisiaj już nie na wszystkim musi być napisane „Made in China”.

Stawiam zatem na stosunek jakości do ceny ponieważ on umożliwia wzrost. Pozostaje jednak kilka niezaspokojonych dążeń, które dopiero na tym etapie, kiedy MiMe stoi już pewnie na nogach, mogę zacząć realizować! Kliknij tutaj aby zobaczyć krawaty Miler Menswear.

4-4

Kiedy chcesz czegoś więcej…

Zawsze skupiam się na tym, żeby pozyskać możliwie najlepsze surowce i jakość produkcji za najniższą cenę. Problem jednak w tym, że takie kryteria stanowią jednak pewne ograniczenie. Istnieją bowiem na świecie ubrania, gdzie stosunek jakości do ceny nie jest najważniejszy. Już lata temu zaobserwowałem to w świecie whisky, że na końcu skali, tam gdzie mowa o naprawdę najlepszych trunkach, zmiana ceny w stosunku do jakości nie ma charakteru liniowego tylko wykładniczy. Oznacza to, że whisky na 90/100 punktów można kupić za 100EUR, ale na whisky ocenianą przez ekspertów na 95/100 i więcej trzeba niestety przygotować wielokrotność tej kwoty, nierzadko przekraczającą 1000 EUR. Mało tego, butelki takie można kupić niemal wyłącznie na aukcjach i w obiegu prywatnym. Oczywiście osoby, które je kupują nie baczą na stosunek jakości do ceny – myślą oni raczej o poszukiwaniu tego co najlepsze.

blog

Postanowiłem, że choć to ryzykowne, chciałbym spróbować zaspokoić te potrzeby. Ponieważ koncepcja „to co najlepsze nie zważając na cenę” nie pasuje do Miler Menswear i dlatego stworzyłem w tym celu nową markę – Miler Supreme. To marka, pod którą kupić będzie można produkty stanowiące absolutny crème de la crème. Otworzenie butiku z takimi produktami bez znanego na całym świecie logo nad drzwiami byłoby szaleństwem, ale dzięki MiMe, możemy sobie pozwolić na odrobinę ryzyka. Prawdę mówiąc to nie jest moja pierwsza próba wdrożenia takiego projektu. Dzisiaj z uśmiechem patrzę wstecz i myślę np. o projekcie kaszmirowych kaszkietów, który kiedyś zrealizowałem. Nie wiedziałem wtedy, że tak kosztowana tkanina w tak dużej skali z tak małą i nieznaczącą marką nie ma szans na powodzenie. Mówi się, że każda porażka to lekcja pozwalająca lepiej zrozumieć jak odnieść sukces próbując następnym razem. A ja dzisiaj wiem dużo więcej niż wtedy.

Produkty z metką Miler Supreme robimy z najlepszych rzeczy jakie możemy kupić u najlepszych światowych producentów. Marka Miler Supreme pojawia się dzisiaj przed Wami z czterema produktami, z których każdy zapiera dech w piersiach!

Koszula z guzikami i usztywniaczami z perłopława australisjkiego. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

koszula-supreme-blog

Krawat typu 7-fold z drukowanego jedwabiu bez podszewki, uszyty w całości ręcznie. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

supreme-blog-krawat

Krawat typu 7-fold z drukowanego jedwabiu bez podszewki, uszyty w całości ręcznie. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

krawat-supreme-blog-czerwony

Ręcznie szyte rękawiczki ze skóry łosia z kaszmirowym wkładem ocieplającym. Kliknij tutaj aby zobaczyć.

rekawulki

1123712beea681e468fcb23bf9f094b60fd9f6cea81c3126a6pimgpsh_fullsize_distr

 

Jestem bardzo ciekaw co myślicie o takiej koncepcji biznesowej i nowej marce Miler Supreme?