Po wielkim sukcesie kaszkietów z Harris Tweedu, postanowiłem pójść o krok dalej i zaproponować moim czytelnikom kaszkiety z kaszmiru. Oczywiście to dość ryzykowny krok, ale bez wątpienia stawiam go w stronę prawdziwego luksusu 🙂

Lubię, kiedy jesienią robi się chłodniej. Jakoś lepiej funkcjonuję w niższych temperaturach. Kiedy słupek rtęci spada poniżej 20C wiem, że to czas na wyciągnięcie z szafy tweedów! W takich momentach jak zwykle pojawia się pytanie o to co włożyć na głowę? Ostatnio, z tym samym garniturem pokazałem Wam kaszkiet z Harris Tweedu, a dzisiaj przyszedł czas na tę samą marynarkę i spodnie w zupełnie innej odsłonie.

8a

Tweed to bardzo sztywna tkanina, która przez swoją grubość dużo wybacza – prawie zawsze świetnie leży. Dzięki temu zakup marynarki przez Internet wiąże się ze stosunkowo małym ryzykiem. Jak widać na poniższym zdjęciu sztywność tkaniny wcale nie oznacza, że nie może ona pracować, załamując światło w ciekawy sposób i pracując nadając tym samym garniturowi dynamikę.

Jeśli interesuje Cię ponadczasowe piękno i elegancja…

Już teraz w SklepMiler.pl dostępny jest nowy, wyjątkowy produkt – pomysłowy wizytownik z dwoma przegródkami, który pozwala na łatwe rozdzielenie wizytówek własnych i otrzymanych. Zrobiony z najwyższej klasy roślinnie garbowanej skóry, niesie ze sobą nie tylko atrakcyjny wygląd, ale także wysoką funkcjonalność. Będzie pięknym uzupełnieniem Twojego stroju oraz raz na zawsze rozwiąże problem z przechowywaniem wizytówek.

wizyt

6a

Ten czas to także moment, w którym faceci powinni sięgać po nakrycia głowy. Najlepiej jeśli będą stylowe! Jak wiadomo, olbrzymią popularnością cieszą się nasze kaszkiety z Harris Tweedu, ale ja chciałem mieć w kolekcji jesiennej także coś nieco bardziej formalnego. Idealnym materiałem do uszycia naprawdę wyszukanych kaszkietów jest kaszmir!

7a

Co to jest kaszmir?

Kaszmir to tkanina produkowana z wełny kóz kaszmirskich, które historycznie wywodzą się z Kaszmiru, czyli regionu, który dzisiaj podzielony jest pomiędzy Indie i Pakistan. Choć ta historia brzmi wspaniale, prawda jest taka, że kozy, z włosia których produkuje się kaszmir wcale nie muszą pochodzić z Azji. Dzisiaj kozy kaszmirskie hoduje się w bardzo wielu regionach świata. Włosie kaszmiru jest karbowane, a nie falowane, a jego minimalna długość to 2,5 cm, jest ono także niezwykle cienkie – może mieć maksymalnie 19 mikronów (włos ludzki ma średnio 50 mikronów). Tak cienkie włosie pozwala na bardzo ciasne upakowanie pojedynczych włókien co z kolei przekłada się na niezwykle dobre właściwości termoizolacyjne. Ponad wszystko, kaszmir jest jednak tkaniną o niezwykłej delikatności. Jest tak gładki, delikatny i miły w dotyku, że nosząc ten kaszkiet, cały czas mam ochotę głaskać się po głowie 😛

3a

Jak zmierzyć głowę?

Najlepiej wykonany pomiar oddaje obwód głowy na wysokości czubka ucha i 2 cm nad brwiami.

Jeśli chcesz jeden z kaszkietów Sklepmiler.pl, kliknij tutaj.

4a

5a

Ponadczasowe piękno i elegancja w nowej odsłonie… 

Zachęcamy do przeczytania artykułu o tym, jak ocenić jakość koszuli w mniej niż minutę na blogu MilerSzyje.pl 

KOSZULA