mężczyzna w granatowym garniturze

niebieski garnitur dwuczęściowy

Kiedy LL postanowił uszyć ze mną garnitur od razu powiedział mi, że nie chce wyglądać w nim bardzo formalnie … a „dziadkowo” to już w ogóle. Nikt nie musi się obawiać, że uszyty ze mną garnitur będzie pochodzić z poprzedniej epoki. Każdy powinien za to odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki poziom formalności przyjąć. W garniturze LL postanowiłem zastosować szereg rozwiązań, które go „uelastyczniły” tak, aby nadawał się na wiele różnych okazji.

Niebieski garnitur dwuczęściowy

Przede wszystkim to nie ma garniturów dobrych na każdą okazję. Istnieją jednak możliwości dobrania pewnych elementów garnituru tak, aby mógł wyglądać dość formalnie i niezbyt formalnie zależnie od użytych dodatków. Przede wszystkim kolor tego garnituru pasuje do karnacji i koloru włosów LL, co gwarantuje mu, że bardzo ciężko będzie wyglądać w nim naprawdę źle. Oprócz tego, bardzo jasny kolor granatu zdecydowanie plasuje ten garnitur w kategorii „mniej formalne”.

Biznesowy zestaw dzienny

Ubrany jak na zdjęciu powyżej, LL ma świetny biznesowy zestaw dzienny. Zakładając popielate spodnie i zmieniając poszetkę i krawat, mógłby zamienić go w ciekawy zestaw koordynowany, a zakładając granatowy krawat mógłby stworzyć piękny dwukolorowy zestaw o podniesionym poziomie formalności. Uważam, że właśnie tak powinien szyć każdy, kto zaczyna przygodę z krawiectwem. Wspaniale jest mieć dogłębną wiedzę o historii marynarek dwurzędowych, ale jeśli dwurzędówka będzie Twoim jedynym garniturem, będziesz miał związane ręce i niezwykle trudno będzie wpleść ją w codzienną garderobę.

Projekt garnituru i bespoke assistance podczas przymiarek: Tomasz Miler

Krawiec: Zbigniew Radlicki

Zapisz