Trzecia odsłona cyklu wpisów o marynarce klubowej. Dzisiaj zestaw, który jest dla mnie najbardziej nietypowy ze wszystkich. Krótkie spodnie z marynarką! 😀 

Historia tego wpisu zaczęła się kilka tygodni temu w połduniowych Włoszech kiedy to podczas wizyty u mojego dostawcy akcesoriów znalazłem na jakiejś zapomnianej półce bardzo stary fular z przepięknego jedwabiu w strusie. Do tej pory uważałem, że fular to dodatek, którego nigdy nie założę bo zupełnie do mnie nie pasuje, ale kiedy zobaczyłem strusie kupiłem go wyłącznie po to żeby cieszył moje oko w szufladzie. Po prostu nie mogłem pozostać obojętny na tę tkaninę 😀

klubowa11_3.08

Problem jednak w tym, że kiedy przygotowywałem się do wpisów o marynace natknąłem się na ten obrazek, który przypomniał mi o shortach z tego wpisu. Nie zastanawiałem się długo i postanowiłem połączyć bananowe shorty i marynarkę klubową. Jako „spoiwa” obniżającego formalność użyłem lnianej koszuli, fularu i boat shoes.

Pomyślałem też, że przy tak krzykliwym fularze poszetka doprowadziłaby do efektu „nadmiaru szczęścia” więc zrezygnowałem z jej noszenia, a brustaszę wykorzystałem do dalece bardziej zacnego, bo praktycznego, celu 😉

klubowa10_3.08

Oto jak prezentuje się całość 😀

klubowa8_3.08

Mity ubraniowe

To już trzeci dzień moje media tętnią tą marynarką i trzeci dzień czytam komentarze i wiadomości od ludzi, którzy ograniczają się wierząc ślepo w mity ubraniowe. Otóż wszyscy miłośnicy elegancji dobrze wiedzą, że marynarki dwurzędowe szyje się na wysokich i szczupłych mężczyzn. Ponieważ nie jestem wysoki i szczupły, cały czas pojawiają się komentarze i wiadomości „nie na Twoją figurę”, „powinno być inaczej”, „nie znasz podstawowych zasad…” itp. itd.

Dobrej jakości buty, to inwestycja na wiele lat. Wysokiej klasy obuwie powinno być nie tylko trwałe i wygodne, ale też stylowe. Najlepszym wyborem jest kupno klasycznych butów, które swoim wyglądem będą zachwycać przez wiele lat. Wszystkie powyższe cechy spełniają trzewiki Dovedale Tan Grain firmy Loake. Teraz w Miler Spirits&Style mogą je Państwo kupić w niezwykle atrakcyjnej cenie 999zł, zamiast dotychczasowych 1299zł. Promocja jest dostępną zarówno w SklepMiler.pl, jak i w naszym sklepie stacjonarnym na ulicy Podgórnej 4 w Poznaniu.

unnamed (9)

Nie wiem dlaczego wszyscy myślą, że celem ubierania się jest dążenie do optycznego wyszczuplenia i wydłużenia. Podobna sytuacja ma miejsce za każdym razem kiedy prezentuje spodnie z mankietami (które podobno mnie skracają) lub skarpety w kolorze innym niż spodnie (też mnie skracają …). Zacząłem to nawet żartobliwie nazywać „fobiami optycznymi” ponieważ komentujący często używają zwrotów w stylu „obawiam się, że dwurzędówka nie pasuje” lub „niepokoi mnie obecność mankietów”, które wskazują na faktycznie odczuwanie strachu 😉 Otóż te powtarzane ślepo reguły mają charakter podstawowy i wykorzystywać je powinny osoby, absolutnie początkujące, które nie potrafią zdać się na własne poczucie estetyki. Czy marynarka na powyższym zdjęciu mnie pogrubia?

Buty

Przepieknie prezentują się także boat shoes Loake ze skóry o bardzo głębokim odcieniu brązu. Nie oszczędzam ich ani trochę (mam w planie zabrać je niedługo na łódkę) ponieważ liczę na to, że pięknie się spatynują. Niestety większość boat shoes, które kupowałem okazyjnie w ostatnich latach w sklepach sieciowych, pomimo znanej marki wypisanej na bucie okazała się być wykonana ze skóry, która swoją jakością graniczy z tanią tekturą. Boat shoes Loake to miła odmiana.


klubowa9_3.08

 

Jedno ubranie na trzy sposoby!

Navy Blazer Tom Miler One Piece Three Ways

To ostatni z wpisów o klubowej marynarce dwurzędowej, którą pokazałem w trzech różnych odsłonach, aby zaprezentować moim czytelnikom elastyczność klasycznych ubrań. Wiele osób wciąż uważa, że kiedy masz na sobie marynarkę, jesteś ubrany „na galowo” i na pewno jesteś sztywniakiem. To bzdura! Eleganckie ubrania mają bardzo różne oblicza i można nosić je na wiele sposobów. Piszę bloga, aby więcej osób mogło to zrozumieć i natychmiast poprawić swój wizerunek. Zachęcam do obejrzenia pozostałych dwóch postów o tej marynarce: