Fakt, że tegoroczne upały są chwilowe jest mi nawet na rękę. Uszyłem pierwsze dwa garnitury z moheru i jedną marynarkę z wełny z jedwabiem, której jeszcze nie prezentowałem na blogu i wygląda na to, że ten zestaw wystarczy mi na cały sezon. Dzisiaj po raz drugi prezentuję moherową dwurzędówkę, tym razem w nieco bardziej odważnej odsłonie z wieloma kontrastującymi elementami.

Swego czasu mój zimowy power suit z flaneli wywołał spore zainteresowanie. Tym razem pokusiłem się o wersję letnią tego klasyka. Oczywiście wymagała ona zmiany zarówno tkaniny jak i koloru. Stali czytelnicy pamiętają, że postawiłem na mieszankę „kid mohair” (moher z wełny młodych kóz o niższej średnicy włosia) z wełną owczą. Tkanina ma splot otwarty co sprawia, że w garniturze czuję absolutnie każdy powiew wiatru dzięki czemu komfort noszenia jest bardzo wysoki. Więcej na temat moheru i tego garnitur przeczytacie tutaj.

niebieski-garnitur-dwurzedowy-na-miare (11)

W linkowany powyżej wpisie postawiłem na zestaw stonowany z prostym kaszmirowym krawatem w kolorze popielatym. Dzisiaj jednak pokusiłem się o odrobinę szaleństwa i postawiłem na koszulę typu Winchester i drukowanego seven folda z fantazyjnym wzorem. Całości dopełnia oczywiście moja koniakowa teczka szyta z kruponu bydlęcego w pracowni Manufaktura Miler.

Ten wpis to również pierwszy wpis, w którym prezentuję fryzurę przygotowaną nie u fryzjera, a u barbera. Nie ukrywam, że wiedza o brodach faceta, który mnie strzygł i golił dość mocno mnie zaskoczyła. 🙂 Ogólnie chyba może być … Co myślicie?

Garnitur RTW by Miler Menswear

Chciałbym Was także poinformować, że mój zespół i ja rozpoczęliśmy właśnie największy projekt nad jakim do tej pory pracowaliśmy – postanowiliśmy wyprodukować najlepszy garnitur RTW na rynku.

suit-miler-garnitur

Dzięki obszernemu doświadczeniu w krawiectwie miarowy, udało nam się wybrać wszystkie najlepsze elementy z tego rzemiosła i przenieść je do krawiectwa konfekcyjnego szyjąc garnitur RTW, który w jasny sposób manifestuje skąd wyrastają jego korzenie. Więcej o garniturze RTW Miler Menswear dowiecie się na stronie:

MilerSuit.com

Garnitur z bliska…

Szczególnie mocnym akcentem tego zestawu jest bez wątpienia jedwabny seven fold Miler Menswear wykonany we Włoszech z drukowanego jedwabiu. Wyrazisty geometryczny wzór jest widoczny z daleka i bez wątpienia trzeba trochę odwagi, aby udźwignąć wszystkie spojrzenia, które przyciąga, ale to jak bardzo pasuje do garnituru i koszuli winchester urzekło mnie w mgnieniu oka i po podjęciu decyzji o jego założeniu nie obracałem się już za siebie… 🙂

niebieski-garnitur-dwurzedowy-na-miare (7)

Teczka Manufaktura Miler

niebieski-garnitur-dwurzedowy-na-miare (12)

Wiem, że opowiadam o tym już od dawna… Proszę o jeszcze trochę cierpliwości. Produkujemy już pierwsze aktówki w brązie z zamówień indywidualnych i kiedy tylko Manufaktura skończy urlop pokażemy ostateczny prototyp. Jak dotąd, testowany przeze mnie model z prestiżowo wyglądającą podszewką ze skóry świńskiej i mosiężnym zamkiem sprawuje się f e n o m e n a l n i e ! 😀

niebieski-garnitur-dwurzedowy-na-miare (15)

 

Jak Wam się podoba mój nowy projekt? Chcielibyście mieć taki garnitur? Wejdźcie na MilerSuit.com – możecie odebrać tam naprawdę duży rabat. 🙂