Z największą przyjemnością prezentuję nową kolekcję koszul Miler Menswear, do stworzenia której zainspirowała mnie pewna obserwacja z mojej własnej garderoby.

Zawsze stawiałem na duże zróżnicowanie koszul uważając, że pozwoli mi to być gotowym na każdą okazję. Okazało się jednak, że stosując taką strategię nie potrafiłem uciec zasadzie Pareto. Polega ona na tym, że 20% moich koszul noszę przez 80% czasu. Zauważyłem, że prywatnie najbardziej lubię koszule błękitne i białe i noszę je nieporównywalnie częściej niż wszystkie inne. Pomyślałem sobie, że mogę wykorzystać tę obserwację, aby udoskonalić swoją garderobę i garderoby moich klientów. Wszystko co trzeba było zrobić to postawić na subtelne zróżnicowanie najbardziej lubianych przez Was koszul, które wzmocnią filar Waszej garderoby wprowadzając do niej faktyczną, a nie pozorną, różnorodność. Pojawiają się pinpointy, struktury, delikatne wzory i nowe kroje na lubianych tkaninach. Mam nadzieję, że ta koncepcja przypadnie Wam do gustu!

Biała koszula z kołnierzem włoskim, z tkaniny o splocie pinpoint

Pinpoint to splot koszulowy, w którym na jedną nitkę wątku przypadają dwie nitki osnowy. Otwarty splot zapewnia dużą przewiewność, jednak dzięki mniejszej liczbie nitek jego faktura nie jest aż chropowata, jak w przypadku nieformalnej tkaniny oksford. Doskonała koszula jako urozmaicenie dla twillu. Wprowadza lekką nieformalność do stylizacji z krawatem.

Koszula biała tkanina pinpoint

Możliwości stylistyczne

.

Detale

Tkanina pinpoint, dzięki zastosowaniu mniejszej liczbty nitek nie jest aż tak casualowa jak tkanina oxford. Zdecydowaliśmy się również na wybranie materiału o średniej gramaturze (127g), aby taką koszulę można było z powodzeniem nosić przez cały rok.

Koszula biała tkanina pinpoint

Koszula biała tkanina pinpoint
Koszula biała tkanina pinpoint
Koszula biała z tkaniny pinpoint
Koszula biała z tkaniny pinpoint

Koszulę białą z tkaniny pinpoint możesz zamówić tutaj.

Niebieska koszula z kołnierzem włoskim, z tkaniny o splocie pinpoint

O ile biała koszula stanowi fundament męskiej szafy, tak niebieska to idealne uzupełnienie. Jest mniej formalna, ale również uznaje się ją za koszulę elegancką i biznesową. Pozwala ona na pełną swobodę w wybieraniu dodatków. Klientom często powtarzamy, że mężczyzna zawsze wygląda dobrze w błękicie – jak na razie mamy 100% skuteczności 😉
KOSZULA_niebieska_tkanina_pinpoint_stylowka

Możliwości stylistyczne

.

Detale

Druga koszula również została uszyta z tkaniny pinpoint, którą krótko opisałem już w przy poprzedniej koszuli.

KOSZULA_niebieska_tkanina_pinpoint (11)

Koszulę niebieską z tkaniny pinpoint możesz zamówić tutaj.

Niebieska koszula z kołnierzem półwłoskim w mikrowzór

Najlepsze w koszuli w mikrowzór jest to, że deseń widać dopiero z bliska – z tego powodu jest ona równie uniwersalna, co gładka koszula błękitna. Można ją połączyć i z formalnymi krawatami tworząc zestawy biznesowe, jak i nosić bez krawata w stylizacjach casualowych.
koszula_niebieska_mikrowzor_stylowka

Możliwości stylistyczne

.

Detale

Tkanina w mikrowzór to tkanina o splocie kombinowanym – oznacza to, że do jej uzyskania połączono ze sobą różne rodzaje splotów. Jest to również tkanina two-ply (taka tkanina powstaje dzięki skręceniu ze sobą dwóch włókien, zapewniając większą wytrzymałość koszuli), jednak jest ona lżejsza od standardowych tkanin koszulowych. Koszule z takiej tkaniny są niezwykle przyjemne w dotyku i na dodatek świetnie sprawdzą się nawet w upalne dni.

koszula_niebieska_mikrowzor (7)

Koszulę niebieską z tkaniny w mikrowzór możesz zamówić tutaj.

Niebieska koszula z kołnierzem półwłoskim w kratę księcia Walii

Pozostając w temacie mikrowzorów – krata księcia Walii jest jednym z najciekawszych, jakie możemy znaleźć na tkaninach nie tylko koszulowych, ale i garniturowych. Również jest niewidoczna z daleka, za to z bliska robi niesamowite wrażenie. Taki odcień błękitu bardzo dobrze radzi sobie z żywymi, mocnymi kolorami.
koszula_blekit_krata_ksiecia_wali_styl

 Możliwości stylistyczne

.

Detale

Tkanina w błękitną kratę księcia Walii to tkanina o splocie zefir – jest to jeden z najlżejszych i najbardziej przewiewnych splotów tkanin koszulowych. Zefir jest bardzo miękki i przyjemny w dotyku, dzięki czemu jest to idealna tkanina na sezon wiosenno-letni.

koszula_nieb_kratka_ksiaze_wali

Koszulę niebieską z tkaniny w kratę księcia Walii możesz zamówić tutaj.

Biała koszula z kołnierzem włoskim w dwukolorowe paski

Koszule w paski to nasze bestsellery już od długiego czasu, postanowiliśmy więc poszerzyć naszą kolekcję o jeszcze jeden model. Tym razem pasy są zdecydowanie cieńsze, jednak koszula i tak robi wrażenie, również dzięki wykorzystaniu kołnierza włoskiego.
IMG_1485

 Możliwości stylistyczne

.

Detale

Tkanina w paski to tkanina two-ply o przewiewnym, płóciennym splocie. Koszula z takiej tkaniny jest łatwa w prasowaniu i miła w dotyku, dzięki czemu jej noszenie to sama przyjemność.

koszula_zkolnierzem_wloskim_paski (12)

Koszulę białą z tkaniny w dwukolorowe paski możesz zamówić tutaj.

Biała koszula z kołnierzem włoskim, z tkaniny oxford

Nieformalna tkanina oxford ma naprawdę zastosowań. Jest przewiewna i przyjemna w dotyku, a jako że najpopularniejszy model – koszula z kołnierzykiem button-down – już jest w naszej kolekcji, tym razem wybraliśmy nowoczesny kołnierz włoski.
koszula_oxford

Możliwości stylistyczne

.

Detale

Tkanina oxford to tkanina o splocie koszykowym, gdzie wykorzystuje się minimum dwie nitki wątku na dwie nitki osnowy. Dzięki takiej budowie jest to materiał niezwykle przewiewny i oddychający o widocznej, nieformalnej fakturze. Oxford wykorzystany w naszej koszuli to tkanina o gramaturze 150. Jest to dość wysoka gramatura, jednak dzięki temu taka tkanina prawie się nie gniecie, rozprasowuje się fenomenalnie i jest właściwie nie do zniszczenia.

koszula_biala_oxford_kolnierz_wloski (3)

Koszulę białą z tkaniny oxford możesz zamówić tutaj.

Nowa kolekcja koszul MILER Menswear