Dzisiaj kontynuacja poprzedniego wpisu o wizycie u barbera. Ostatnim razem, profesjonalny barber pokazał mi jak korzystać z trymera do strzyżenia brody, a dzisiaj spróbuję zrobić to sam. Pokażę także jak układam włosy i używam perfum. Można powiedzieć innymi słowy,że mój wpis jest o tym jak samodzielnie przejść od wyglądu po lewej stronie poniższego zdjęcia do wyglądu po prawej w piętnaście minut nie opuszczając łazienki 😉

jak-samodzielnie-dbac-o-brode-babyliss-for-men-8

Strzyżenie brody

Czasem natłok zdarzeń jest tak wielki, że nie mam czasu na regularne wizyty u barbera. O ile włosy wykazują na to pewną odporność, broda jest mniej posłuszna i potrafi doprowadzić mnie do stadium “łowca wielorybów po dłuższym rejsie” z czym niestety nie czuję się zbyt komfortowo. Między innymi dlatego ucieszyłem się na możliwość współpracy z marką BaByliss For Men,która dała mi do przetestowania najnowszy trymer do brody T830E z linii W-TECH, pozwalający na strzyżenie zarostu o długości kilku centymetrów. Opisywałem już to urządzenie dokładnie tutaj. Aby napisać ten artykuł pozwoliłem mojej brodzie bezkarnie rosnąć przez 3 tygodnie po to, aby dzisiaj spróbować okiełznać ją samodzielnie i powiem szczerze, że z wyniku jestem bardzo zadowolony!

jak-samodzielnie-dbac-o-brode-babyliss-for-men-4

Strzyżenie okazało się dużo prostsze niż myślałem. W pierwszej chwili nieco ostrożnie podszedłem do tematu i ustawiłem trymer na maksymalną długość strzyżenia wynoszącą 28mm, ale już po chwili z łatwością ustaliłem odpowiednie dla siebie ustawienie, które o dziwo było dużo niższe niż długość moich włosów, ale skracało brodę dokładnie tak jak trzeba.

jak-samodzielnie-dbac-o-brode-babyliss-for-men-5

Samo strzyżenie trymerem T830E jest naprawdę proste. W zasadzie sprowadza się do równomiernego przejechania głowicą trymera całej powierzchni brody. Udało mi się także zdjąć nakładkę dystansującą i wyrównać wąsy nad wargą. Rzeczy, której nie potrafiłem zrobić samodzielnie tak jak bym chciał, to nadanie bocznego konturu brodzie wzdłuż linii żuchwy. Wynikało to głównie z tego, że nie mogłem dokładnie dojrzeć tych miejsc w lustrze.

jak-samodzielnie-dbac-o-brode-babyliss-for-men-7

Włosy

Załatwienie porannej fryzury to dla mnie dosłownie kilka minut. Używam do tego suszarki z ciepłym, ale nie gorącym powietrzem. Moje włosy nie do końca chcą iść tam gdzie ja bym sobie tego życzył więc muszę wymusić to na nich odrobiną pasty do włosów. Bardzo zależy mi żeby moja fryzura wyglądała możliwie naturalnie więc używam niewiele pasty. Rozprowadzam ją po dłoniach, wcieram w wysuszone włosy i gotowe.

660f2f763b9077a0ee24d3f95a6b5e6df13e8cf76dc8ac5f79pimgpsh_fullsize_distr

Pielęgnacja brody

Po strzyżeniu brody trzeba się nią dobrze zająć. Przede wszystkim, zarost po umyciu wodą i wyschnięciu ma właściwości drutu kolczastego – wystaje w każdą stronę i kłuje. Konieczne jest zmiękczenie go, żeby lepiej się układał. Robię to balsamem. Kiedyś czułem się z tym dziwnie ponieważ myślałem, że pielęgnowanie brody kosmetykami to niezbyt męskie zajęcie.

Dzisiaj jednak nie tylko nie wyobrażam sobie pozostawienia brody bez balsamu, ale także używam po nim jeszcze olejku, który nadaje mojej brodzie cedrowy zapach. W moim przekonaniu osoby pracujące ze mną odnoszą wrażenie, że rąbie rano drewno. Czy naprawdę odnoszą takie wrażenie? Co za różnica 😉

jak-samodzielnie-dbac-o-brode-babyliss-for-men-1

Perfumy

Choć nie ruszam się z domu bez perfum, staram się używać ich bardzo rozważnie. Przez lata byłem tłumaczem konferencyjnym i wielokrotnie spędzałem z zupełnie obcą mi osobą cały dzień w niewielkiej kabinie do tłumaczenia symultanicznego, w której tylko czasem zamontowany jest wentylator. W tym czasie nauczyłem się, że perfumy potrafią być niezwykle intruzywnym dodatkiem i trzeba używać ich bardzo rozważnie. Jeśli przechodzisz ulicą i wszyscy wiedzą jakich perfum używasz to znaczy,że używasz ich źle. Podobnie jest z odejściami na bok na “perfumowe doładowania” w ciągu dnia (to uwaga do Pań). Perfumy są delikatnym dodatkiem, który być może sprawi przyjemność osobom w Twoim bezpośrednim sąsiedztwie. Nakładam jedno psiknięcie na wewnętrzną stronę nadgarstka i rozcieram je na obu nadgarstkach, a następnie po jednym psiknięciu za uszami. Według mnie, razem z olejkiem do brody to i tak być może trochę “za dużo szczęścia”.

jak-samodzielnie-dbac-o-brode-babyliss-for-men-2

Jak podoba się Wam efekt, który osiągnąłem? Czy myślicie, że poszło mi dobrze?