Rękawiczki należą do akcesoriów, które na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji rozciągających się od oczywistego chronienia przed zimnem, do eksponowania statusu społecznego przez noszenie białych rękawiczek, które manifestowały brak konieczności „chwytania” się pracy fizycznej. Dzisiaj funkcja rękawiczek sprowadza się do ochrony przed chłodem i eksponowania swojego poczucia estetyki poprzez atrakcyjną koordynację kolorystyczną. A ponieważ właśnie nastał czas założenie pierwszych jesiennych rękawiczek, przygotowałem dla Was poradnik na ten temat. 

rekawieczki-ze-skory-cielecej

Rękawiczki zimowe vs. rękawiczki jesienne

Rękawiczki jesienne od zimowych odróżnia brak wkładu ocieplającego i brak podszewki. Oznacza to, że rękawiczki wykonane są w 100% ze skóry co sprawia, że są one opięte bardzo blisko dłoni. Wygląda to bardziej elegancko niż w przypadku rękawiczek ocieplanych, które niosą komfort w temperaturach poniżej zera, ale rysują nieco mniej dynamiczny kontur wokół dłoni.

Jaki rodzaj skóry

Rękawiczki męskie można wykonać z wielu rodzajów skóry. Jedne z najlepszych cienkich rękawiczek wykonywane są ze skóry jagnięcej, która jest cieńsza i bardziej wiotka niż skóra z dorosłych krów.

Wykonanie rękawiczek skórzanych

Jak większość ubrań, rękawiczki skórzane mogą być szyte ręcznie lub maszynowo. Do produkcji męskich rękawiczek wykorzystywane są specjalne maszyny o bardzo drobnym ściegu i cienkich igłach. Rękawiczki uszyte ręcznie mają wydźwięk bardzo casualowy podczas gdy rękawiczki uszyte maszynowo są półformalne lub formalne zależnie od koloru skóry i sposobu jej wykończenia. A wykończenie bywa naprawdę zachwycające…

Koordynacja kolorystyczna

Mężczyźni świadomi swojego stylu wiedzą, że dodatki skórzane powinny być skoordynowane. Nie chodzi tutaj wcale o to, aby każdy skórzany element od butów po pokrowiec na długopis i wizytownik był z identycznej skóry. Liczy się jednak, aby odcienie noszonych skór były zbliżone. Dotyczy to następujących elementów:

  • buty
  • pasek od spodni
  • pasek od zegarka
  • teczka
  • rękawiczki

… a w szczególności elementów zlokalizowanych blisko siebie czyli np. rękawiczki, pasek do zegarka i teczka jeśli występuje. Zegarek z czarnym paskiem i brązowe rękawiczki nie wyglądają ładnie.

brazowe-rekawiczki-skorzane-miler-menswear

Jak nosić rękawiczki

Oto jak w rzeczywistości może wyglądać udana stylizacja z jesiennymi rękawiczkami. Czy zgadacie się, że skórzane rękawiczki w tym zestawie Krzysztofa z MS&S to prawdziwa wisienka na torcie?

W jakiej cenie

Naturalna, wysokiej jakości skóra nie jest tanim surowcem. Oczywiście można stosować jej gorsze jakościowo warianty, jednak przy projektowaniu naszych rękawiczek nie zamierzałem iść na żadne kompromisy. Uznałem, że lepiej wyprodukować ponadczasowe rękawiczki, które posłużą ich użytkownikowi wiele lat i będą cały czas świetnie wyglądać, niż produkt tańszy, lecz jednocześnie mniej trwały i gorzej wyglądający.

Mimo tych przeciwności, udało mi się wynegocjować w garbarni naprawdę korzystną cenę, w związku z czym jestem w stanie zaproponować bardzo konkurencyjną ofertę. Nasze rękawiczki kosztują zaledwie 269 zł.

Jak mierzyć rękawiczki

Dobranie rozmiaru męskich rękawiczek przeprowadza się na podstawie obwodu dłoni poniżej kłykci.

 

jak-mierzyc