sportowy zestaw na dzień Tomasza MileraNie wiem, czy w dzisiejszych czasach mój sportowy zestaw na dzień można nazwać casualowym, ale bez wątpienia jest to przykład nieformalnej elegancji.

Mam na sobie zestaw kombinowany, którego głównym elementem jest granatowa odd jacket w kratkę z szerokimi rewersami, nakładanymi kieszeniami i brustaszą. Do tego założyłem błękitną koszulę z dużym kołnierzykiem typu button-down, który dobrze pasuje do kształtu mojej głowy i proporcji pomiędzy głową a ramionami.

Tomasz Miler w marynarce w kratę

Uznałem, że kratka na mojej marynarce wybija się bardzo mocno i dla stonowania zestawu założyłem granatowe spodnie, łamiąc zasadę mówiącą, że zestawy koordynowane powinien cechować duży kontrast kolorów między górą a dołem. Do tego wszystkiego doszły zamszowe monki i nieformalna torba ze skóry full-grain.

Uszyłem dwie marynarki z nakładanymi kieszeniami i obie natychmiast przekonały mnie do tego, że to nie jest dobre rozwiązanie. Nakładane kieszenie kuszą swoją nieformalnością i bez wątpienia myślał o nich kiedyś każdy facet, który chce stawić czoła trudnemu zadaniu przemycenia elegancji do życia prywatnego. Niestety atrakcyjny w nich jest tylko wygląd. Nakładane kieszenie nie są w stanie pełnić swoje funkcji, ponieważ niezależnie od rozmiaru i kroju zmieści się w nich najwyżej karta kredytowa i kilka banknotów. Wystarczy mały pęk kluczy, który zniknąłby w otchłani ciętej kieszeni z patką, aby całkowicie wypchać kieszeń nakładaną i zdeformować marynarkę na linii bioder.

Tomasz Miler w zestawie sportowym z czarną torbą

Biorąc pod uwagę fakt, że spędzałem dzień w mieście, które słynie z pogody w kratkę, w torbie ukryłem parasol i kurtkę z woskowanej bawełny na wypadek deszczu.

Tomasz Miler pije piwo

Marynarka: Zdzisław Gruszczyński
Koszula: Royal Collection
Spodnie: Zbigniew Radlicki
Kurtka: Barbour
Poszetka: Poszetka.com
Buty: Bass

Zapisz