Relacja z trunkshow, który zorganizowaliśmy wraz z marką E-F-V Stockholm w trakcie Pitti Uomo #90!

Zeszły tydzień był niezwykle pracowity dla zespołu Miler Menswear. Rozpoczął się w zasadzie już w sobotę, 11 czerwca podczas pierwszych urodzin sklepu MILER Spirits & Style (serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie! ;)), a skończył dopiero przedwczoraj, kiedy szczęśliwie wróciliśmy z najpopularniejszych targów mody męskiej na świecie – Pitti Uomo #90.

pitti-90-miler-58

Jedno ze sławniejszych zdjęć tej edycji Pitti, a na nim Jared w naszym krawacie z Shantungu!

Podczas zeszłego tygodnia, jednym z naszych celów było oczywiście przygotowanie jednej z najlepszych fotorelacji z targów! Pomógł nam tym Maciej Gajdur z Wro Street Fashion. Pitti Uomo w jego interpretacji dokonanej w asyście Kamila i Weroniki z MS&S obejrzeć możecie tutaj. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech naszej fotorelacji były portrety najsławniejszych „Pitti People”, które Maciej wykonał naprawdę fenomenalnie – zobaczcie sami tutaj.

Tym razem fotorelacja nie była jednak naszym głównym celem. Pojechaliśmy do Florencji z myślą o MILER Menswear, i wraz z zaprzyjaźnioną marką, E-F-V Stockholm zorganizowaliśmy, drugiego i trzeciego dnia targów, trunkshow z naszymi produktami w przepięknym i przestronnym apartamencie w samym centrum Florencji. Oto nasz zespół 🙂

MILER MENSWEAR and EFV Teams

EFV i MiMe, od lewej: Maciej, Erik, Tomek, Kamil, Weronika, Erica, Olga i Lasse 😀

Oczywiście dla młodej marki jaką jest Miler Menswear, taki krok to duże ryzyko. Przyciągnięcie odwiedzających przywykłych do ubrań na najwyższym światowym poziomie, którzy widzieli już wszystko i nie noszą byle czego to niemały wyczyn. Niemniej, dzięki ciężkiej pracy zespołów obu marek oraz kilku miesiącom przygotowań okazało się to czymś realnym – odwiedziło nas 100 osób uwzględniając najbardziej charakterystyczne twarze Pitti! Ciekawi mnie, ilu z nich poznacie 😉

TrunkShow-2

Odwiedzili nas ludzie z całego świata, którzy mówią już o Miler Menswear i EFV! EFV to marka, której założyciele to Erik Mannby i Lars Holmberg, skupiający się na bardziej casualowej stronie klasycznej elegancji. W połączeniu z naszymi koszulami i dodatkami wyglądało to naprawdę wspaniale!

TrunkShow-8

Nasze stoisko również wyglądało niczego sobie 🙂

TrunkShow-84

Jest mi także bardzo przyjemnie, że tak licznie przybyli koledzy z Polski. To bardzo miłe czuć Wasze wsparcie! Rozpiera mnie duma kiedy myślę o tym, że Polacy na Pitti to tak mocna ekipa, która cały czas rośnie! Kiedyś reprezentowani nielicznie, dzisiaj jesteśmy jedną z liczniejszych grup na tych targach. Czekam aż moja i inne marki z Polski osiągną pozycję międzynarodową no i czekam, aż któryś z naszych „influencerów” stanie się ikoną Pitti. IMO największe szanse na to ma Outdersen – jeśli weźmie się mocno do roboty zamiast pić wino z ekipą MILER Menswear do 4 rano 😉

Może będę teraz odrobinę nieskromny, ale to przyjemne uczucie kiedy inni ludzie z branży inspirują się działaniami mojego zespołu. Na styczniowym Pitti#89 pojawiliśmy się w składzie kilkuosobowym z profesjonalnym fotografem i przygotowaliśmy najbardziej dynamiczną fotorelację, która zatoczyła bardzo szerokie kręgi w social media. Podczas tej edycji targów profesjonalizować zaczęły się także inne marki z Polski chwaląc się w mediach społecznościowych nie tylko zdjęciami stylizacji wykonanymi na obszarze targów w towarzystwie znanych osób, ale także obecnością całego zespołu i fotografa pracującego dla marki.

Oczywiście chciałem, aby Pitti#90 było dla nas czymś więcej niż poprzednia edycja. Czymś nowym! Dlatego postanowiłem, że oprócz trunkshow pokażemy światu coś jeszcze, i to coś naprawdę dużego. Zaprezentowaliśmy bowiem rezultat największego projektu jaki do tej pory zrealizowała marka MILER Menswear. Mowa o naszej linii garniturów RTW (ang. ready to wear), o których dowiecie się więcej już niedługo. Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że nasz garnitur konfekcyjny będzie wyraźnie manifestował fakt, że marka ma korzenie w krawiectwie miarowym i jak wszystkie nasze produkty zaprezentuje bardzo wysoki stosunek jakości do ceny. A tutaj pierwsza prezentacja! Na Waszych oczach stajemy się prawdziwą i poważną marką „total look” – na poniższym zdjęciu wszystko jest MILER Menswear 🙂

Garnitur

Przyznam, że premiera tego garnituru była dla mnie wyzwaniem. Poświeciliśmy naprawdę dużo czasu na opracowanie rozmiarówki i zadbanie o elastyczność oferty. To jednak zaledwie początek ponieważ przed nami etap ostatecznej optymalizacji wykończenia, a jak wiadomo garnitur MILER nie może wyglądać zwyczajnie. To jednak dla mnie ważne, żeby nie bać się weryfikacji z rzeczywistością. Poprosiłem zatem o konstruktywną krytykę najlepszych. Co działo się podczas premiery świetnie widać na poniższym zdjęciu. Wybredny i oglądający każdy detal pięć(dziesiąt pięć) razy Outdersen założył naszą marynarkę, a ocenie poddali ją Jared z A Poor Man’s Millions, Gui z Men Need More Style i Miguel z Beyond Fabric. Opinie były tylko pozytywne!

TrunkShow-108

Nasz trunkshow wypadł naprawdę wspaniale. W życiu nie otworzyłem chyba jeszcze tylu butelek Prosecco w jeden wieczór, a jak wiecie zdarzyło mi się już otworzyć kilka różnych butelek 🙂 Atmosfera była naprawdę świetna, a pomimo wielu wydarzeń odbywających się symultanicznie, mnóstwo osób zostało z nami do samego końca. Bardzo serdecznie za to dziękujemy!

See you next time Pitti People!

 

Tomek