Chcę powiedzieć Wam, że przechodzę niezwykły okres w życiu. Zaczynam rozumieć coraz więcej rzeczy dotyczących swojego rozwoju i tego kim chce się stać i choć ubrania to tylko mała część mnie, to co dzieje się w mojej głowie mocno rzutuje na to co i jak chcę nosić. Jakiś czas temu postanowiłem definitywnie odrzucić pewien trend, który jest obecnie obowiązującym kanonem elegancji. Mowa o wąskich spodniach. Przeczytajcie dlaczego nie chcę już ich nosić 😀

untitled-4750

Moi stali czytelnicy z pewnością zauważyli, że garnitur z pierwszego zdjęcia, które zrobił Daniela z Puff Photography pokazywałem już wcześniej. Czy każdy dostrzegł jednak kolosalną zmianę w tym jak garnitur wygląda? Jeśli nie, to porównajcie powyższe zdjęcie z tym ze starego wpisu:

Blue_Suit_Tomasz_Miler

Fot. K. Łukowicz

Widzicie jak wąskie są te spodnie? Ja widzę i dlatego postanowiłem więcej ich nie noscić. Zamówiłem drugą parę, w której dopasowałem krój spodni do swojej sylwetki. Oznaczało to pewną poważną decyzję. Uszyłem spodnie z tej samej tkaniny, ale szersze o 3 cm (o czym wie każdy kto jest ze mną na Instagramie).

SzerokoscNogawki

Należy dodać, że 3 cm w szerokości nogawki to różnica kolosalna.

Eleganckie i piękne rozwiązania…

Już teraz w SklepMiler.pl dostępny jest nowy, wyjątkowy produkt – pomysłowy wizytownik z dwoma przegródkami, który pozwala na łatwe rozdzielenie wizytówek własnych i otrzymanych. Zrobiony z najwyższej klasy roślinnie garbowanej skóry, niesie ze sobą nie tylko atrakcyjny wygląd, ale także wysoką funkcjonalność. Będzie pięknym uzupełnieniem Twojego stroju oraz raz na zawsze rozwiąże problem z przechowywaniem wizytówek.

wizyt

untitled-4754

Wszedłem ostatnio na nowy etap w krawiectwie miarowym. Chociaż zamawiam spodnie u krawca, praktycznie nie chodzę już na przymiarki. Lubię spodnie na szelki, raczej z mankietem i o określonej szerokości (obecnie 23 cm).

untitled-4756

Rozumiem się z moim krawcem tak dobrze, że po prostu nie muszę już ich przymierzać. Zawożę tkaninę i odbieram spodnie. Krawiec i ja ufamy sobie „na gębę” 😀 To wielka wygoda. Wiem już czego chcę – jest mi łatwiej 😀

untitled-4755

A czy takie spodnie to jeszcze bespoke? Nie! OMG to MTM 😛

Kołnierz tez jakiś wielki …

untitled-4764

Krój moich koszul również przechodzi obecnie ewolucję. Najpierw był ten kołnierz, który bardzo mi się spodobał więc uszyto dla mnie na ten tutaj. On spodobał mi się jeszcze bardziej, ale chciałem żeby kąt jego rozwarcia nie był tak duży dlatego zamówiłem różową koszulę z dzisiejszych zdjęć. Śmiejemy się nawet, że jeszcze kilka eksperymentów i do próbnika kołnierzyków Gentleman’s Choice na stałe wejdzie kołnierzyk „Miler” (choć jestem chyba jego jedynym amatorem na tej planecie). Pokochałem też agrafkę, z którą po prostu trudno mi się rozstać i na pewno niedługo coś o niej napiszę.

Grudniowe koszule

2013_11_24_4675 (Kopiowanie)

Cigar aficionado

Zdjęcia z tego wpisu zrobione zostały w Cigar Lounge WhiskyBar88 w CityPark w Poznaniu, obok którego znajdują się także delikatesy z luksusową żywnością Cucina Deli gdzie kupić można magiczne w smaku czekolady Original Beans. Z Danielem z PuffPhotography poznaliśmy się na czerwcowym FOSCA, o którym pisałem w tym poście na MilerPije.pl. Zdjęcia, które Daniel wtedy zrobił spodobały mi się tak bardzo, że zaprosiłem go do wspólnej sesji, z której efektów jestem bardzo zadowolony.
Specjalne podziękowania należą się też Kubie Łochowiczowi, który pomógł mi przygotować sesję zdjęciową pod względem poprawności merytorycznej palenia cygara.

untitled-4805-3

Nie wiem czy wspominałem Wam kiedyś o tym, że moje umiejętności modelingowe oceniam mniej więcej w okolicach 2/10 i bardzo podoba mi się praca z dymem ponieważ jego kłęby świetnie ukrywają moje braki. W przyszłości, kiedy Gentleman’s Choice rozwinie skrzydła przestanę pokazywać się na zdjęciach i będę pracować z modelami. Zdarzało mi się już z potulnych facetów robić takich samców alfa, że sam się ich bałem 😉

untitled-4881

Tak czy inaczej ostatnimi czasy z wielką radością szukam dobrego życia łącząc ubrania, alkohole, jedzenie i podróże. Cygara polubiłem do tego stopnia, że wstawiłem do showroomu wielki i przepiękny humidor Adorini, aby cygara znalazły się w naszym dziale relaks obok książek i czekolad, a już za kilka dni na MilerPije.pl opiszę ze zdjęciami w jaki sposób należy palić cygaro 😀

Ponadczasowe piękno i elegancja w nowej odsłonie… 

Zachęcamy do przeczytania artykułu o tym, jak ocenić jakość koszuli w mniej niż minutę na blogu MilerSzyje.pl 

KOSZULA

untitled-4901

Tymczasem zachęcam Was do komentowania tego wpisu! Co myślicie o nowej szerokości spodni i w którym wydaniu garnitur podoba Wam się bardziej – tym zgodnym z modą, czy tym zgodnym z moim pomysłem na siebie?