Tomasz Miler w fioletowej marynarce

Szybki zestaw Instagramem przed pracą. To fioletowa marynarka RTW (ang. ready to wear). Ma bardzo nudną szerokość rewersów oraz wykończenie rękawów bez rozciętych dziurek i odpinanych guzików. Mój krawiec przerobił ją dość mocno, ale wprawione oko i tak zauważy natychmiast, że to nie bespoke. Mimo to, noszę ją bardzo chętnie, ponieważ ma ciekawy kolor, który do mnie pasuje i fakturę materiału, która czyni z niej ubranie niezobowiązujące.

fioletowa marynarka, koszula w kratę i granatowy krawat

Postanowiłem, że dzisiaj z „klasycznej męskiej elegancji” wybiorę tylko „męską elegancję” zapominając o tej klasycznej. Do sportowej marynarki założyłem koszulę MTM z Garniturukrawca.pl. Cechą wyróżniającą tę koszulę jest ‚tab collar’, czyli kołnierzyk zapinany pod krawatem. Kiedy kołnierzyk jest zapięty, opina się dookoła węzła krawata, dając mu bardzo charakterystyczny wygląd. Niepoprawność tej koszuli polega na tym, że tab collar jest formalny, a wzór na tkaninie, z której uszyto koszulę, wymusza elegancję bardziej sportową. No i do tego ta fioletowa marynarka. Purystom na pewno to się nie spodoba, ale nie przyszliśmy tu po to, żeby słuchać, co nie podoba się innym. Noszę to, co podoba się mnie!

A tak wygląda ‚tab collar’ bez krawata. Istnieją także wersje z metalową sprzączką do zapięcia. Warto też wspomnieć o pokrewnym kołnierzyku „pin collar”, który zapina się nagwintowaną szpilką.

koszula w kratę z tab collar

Całość zestawu dopełniłem szwajcarskim zegarkiem „lotnikiem” na niezbyt formalnym pasku.

fioletowa marynarka, koszula na spinki i szwajcarski zegarek

Najsilniejszą stroną tego zestawu są odpowiednio dobrane kolory, które nie przytłaczają mojej twarzy. Dzięki wiedzy na temat tego, jak je dobierać, mogę komponować zestawy z dość szalonych elementów bez budzenia niepotrzebnych kontrowersji i łatki odmieńca.

Zapisz