Byłem dzisiaj gościem programu „Pytanie na śniadanie” w TVP2 prowadzonym przez Annę Popek i Michała Olszańskiego. Program poświęcony był m.in. pielęgnacji obuwia zniszczonego solą i wodą z topniejącego śniegu. Zobaczcie jak mi poszło i poczytajcie o moich wrażeniach!

Do programu zaproszono mnie razem z Danielem Ziętkiem reprezentującym marki Saphir i Tarrago w Polsce, które dostępne są również w SklepMiler.pl. Naszym celem było przedstawienie telewidzom TVP2 najlepszych metod pielęgnacji butów, tak aby ustrzec je przed podstępnie wkradającymi się do wnętrza skóry solą i brudem.
Telewizje raczej dobrze dbają o swoich gości dlatego do Warszawy przyjechaliśmy już dzień wcześniej i poświęciliśmy praktycznie cały wieczór w hotelu na dywagacje o pielęgnacji obuwia i przygotowywanie luster na naszych butach. Trzeba jasno powiedzieć, że kluczową rolę odegrało tutaj doświadczenie Daniela 😀

Tomasz Miler Daniel Zietek Mirror Shite Patina
Można nieskromnie powiedzieć, ze lustra na naszych butach robiły w studio TVP piorunujące wrażenie przyciągając zaciekawione spojrzenia niemal całego personelu. Wzięliśmy ze sobą całe mnóstwo rekwizytów, z których tylko część udało nam się pokazać na planie programu. Poniżej linki do naszego wystąpienia:

PNS1

VIDEO część 1

W trakcie programu okazało się, że nasz występ jest tak popularny, że konieczne było jeszcze jedno, nieplanowane wejście!

VIDEO część 2

Eleganckie i piękne rozwiązania…

Już teraz w SklepMiler.pl dostępny jest nowy, wyjątkowy produkt – pomysłowy wizytownik z dwoma przegródkami, który pozwala na łatwe rozdzielenie wizytówek własnych i otrzymanych. Zrobiony z najwyższej klasy roślinnie garbowanej skóry, niesie ze sobą nie tylko atrakcyjny wygląd, ale także wysoką funkcjonalność. Będzie pięknym uzupełnieniem Twojego stroju oraz raz na zawsze rozwiąże problem z przechowywaniem wizytówek.

wizyt

To jest ważne! 

Muszę przyznać, że dopiero zainteresowanie, które tematowi odsalania okazały Panie pracujące w studio TVP2 pozwoliło mi uzmysłowić sobie, że problem zasolonych butów dotyczy niemal wszystkich i wywołuje naprawdę żywe emocje. W końcu Internet aż huczy od „sprawdzonych” domowych sposobów na usuwanie soli z butów proponując nam wykorzystanie takich środków jak „mleko” (tłuste!), czy ocet (żrący!). W tej sytuacji, Daniel i ja z jeszcze większą przyjemnością pokazaliśmy jak (i czym!) profesjonalnie zajmować się butami zimą.

JakDbacOButyPytanieNaSniadanie

A jak to robić? Przede wszystkich trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że dla obuwia (szczególnie wysokiej klasy) profilaktyka jest dużo bardziej skuteczna niż „lizanie ran”. Dobrze wypastowane i odpowiednio natłuszczane buty nie mają prawa nabrać soli. Z kolei na niezabezpieczonych butach białe zacieki pojawią się niemal natychmiast kiedy śnieg zacznie topnieć i pojawi się woda wdzierająca się wraz z solą w cholewki naszych butów.
Najlepszym sposobem na usunięcie soli jest użycia „desaltera”, który po polsku chyba łatwiej byłoby nazwać odsalaczem. Sól usunięta z cholewki buta to jednak dopiero połowa sukcesu ponieważ raz zasolona skóra może bardzo łatwo ponownie się odbarwić. Dlatego konieczne jest przywrócenie koloru butom za pomocą kremu do butów, a następnie bardzo dokładne pokrycie butów tłuszczem lub ewentualnie impregnatem, którego spektakularne działanie widzieliście na materiale video.

A jak było w studio?
No cóż, atmosfera była bardzo przyjemna, a samo wystąpienie nie było w ogóle stresujące – czysta przyjemność 😀 Oczywiście „wypastować” musieliśmy nie tylko buty, ale także głowy 😉 To drugie robiły jednak Panie charakteryzatorki i fryzjer. Muszę powiedzieć, że bardzo przyjemnie rozmawiało mi się się z Anną Popek, która chyba odkryła w sobie miłośniczkę klasycznej elegancji i pytała mnie nawet jak zostać członkiem Stowarzyszenia But w Butonierce 😀
Podczas nagrania wyszło na jaw, że pastowałem właśnie jej buty. Ponieważ były to wysokie kozaki, czasu antenowego wystarczyło mi wyłącznie na jeden but. Po programie kiedy AP założyła swoje kozaki, okazało się, że ten odrestaurowany wygląda tak zdecydowanie lepiej od tego nietkniętego, że niezręcznie byłoby w nich chodzić. AP przystała od razu na propozycję pełnej i dogłębnej renowacji jej obuwia, którą złożył Daniel. Nasze wystąpienie, zaprezentowane metody i kosmetyki były dla niej na tyle wiarygodne, że oddała nam swoje buty, a sama wróciła do domu … w butach pożyczonych od Michał Olszańskiego. Była kupa śmiechu 😀

Tomasz Miler Daniel Zietek Anna Popek Miachal Olszanski Pytanie na Sniadanie TVP2

Trzeba także dodać, że Daniel i ja wystąpiliśmy publicznie żeby powiedzieć, ze jest dobrze! Oczywiście to dla nas forma PRu i reklamy, ale napędzana jest wyłącznie pozytywną energią ponieważ nasza praca to nasze pasja! Ani słowa o tym, że coś jest źle, przecież kiedy robisz coś co lubisz może być tylko wspaniale!

Ponadczasowe piękno i elegancja w nowej odsłonie… 

Zachęcamy do przeczytania artykułu o tym, jak ocenić jakość koszuli w mniej niż minutę na blogu MilerSzyje.pl 

KOSZULA

I jeszcze coś! Przez cały program, przez studio TVP2 przewinęło się mnóstwo bardziej i mniej znanych osób. To oczywiście normalka w TV, ale wśród masy celebrytów trafiła się także legenda z takimi tytułami na koncie jak Vabank czy Janosik. Zatem kiedy widzę Witolda Pyrkosza, mogę spokojnie być jego „gruppie” 😉

Tomasz Miler Witold Pyrkosz

BTW pół soboty spędziłem z Kasią Łukowicz, a owocem naszego spotkania są sesje nowych stylizacji na MilerSzyje. Pierwsza z nich już w tym tygodniu – bądźcie czujni !!! 😀