Podróżowanie z klasą nie należy do najłatwiejszych zadań. Nie dość, że mężczyzna musi często wyglądać schludnie po całym dniu podróży, to jeszcze musi uważać na swoje bagaże – a tych nieraz jest naprawdę wiele. Producenci skórzanych toreb nie przychodzą z pomocą – kiedy torba cechuje się ergonomicznością, zazwyczaj nie wygląda zbyt elegancko, kiedy za to jest ładna i prosta, nie zachwyca funkcjonalnością. Jakie cechy powinna posiadać dobrze wykonana torba?

 

Torba do pracy to prosta sprawa. Wybiera się aktówkę lub bardziej casualową torbę na ramię i w drogę. Dużo bardziej skomplikowanie robi się jednak przy krótkich wyjazdach lub wyjściach np. na siłownię, na saunę, na basen itp. Wtedy aktówka jest zbyt mała a mała walizka czasem spełnia swoje zadanie, a czasem wygląda komicznie – np. toczona po bruku lub na piasku przed domkiem nad jeziorem. Wtedy z pomocą przybywa torba weekendowa, która wygląda tak:Miler Travel Bag Product PhotoTorba weekendowa to podróże samolotem, pociągiem i samochodem. Pomiędzy terminalami czy peronami niezwykle przydatne okazują się metalowe okucia na spodzie torby pozwalające na postawienie jej na ziemi i nie martwienie się o ewentualne uszkodzenia. Niezbędny jest również pasek na ramię, który obok standardowych uchwytów świetnie sprawdza się w sytuacjach, w których potrzebujemy wolnych rąk.

 

Miler Travel Bag Bottom

Dobra torba sportowo-weekendowa jest dość duża, aby zapakować w nią ubrania na weekend lub pojawić się na siłowni czy basenie bezpośrednio po pracy w swoim ubraniu roboczym i nie wyglądać jak dziwak w garniturze z torbą lub (o zgrozo!) plecakiem z wielkim sportowym logotypem.

Miler Travel Bag Brown

Dobra torba weekendowa powinna być wykonana w całości z prawdziwej, wytrzymałej skóry. Z czasem zacznie się ona pięknie patynować (starzeć z charakterem), dzięki czemu nabierze dodatkowego uroku i będzie wyglądać na używaną, ale nie znoszoną. W przypadku ewentualnych, przeszkadzających użytkownikowi przetarć warto pamiętać, że dobra skóra świetnie wchłania specjalne kosmetyki pozwalające ukryć przebarwienia i uszkodzenia. Działa to dokładnie na takiej samej zasadzie jak w przypadku butów i odpowiednich kremów do skór. Tak zwany „skaj”, czyli ekoskóra, początkowo może kusić swoim nienagannym wyglądem, jednak dość szybko traci swoje walory wizualne, ponieważ w miejscach szczególnie narażonych na zgięcia lub zarysowania zaczyna się łamać i wykruszać. Tworzywo sztuczne również nie przyjmuje kosmetyków, przez co użytkownik musi pogodzić się ze wszystkimi ewentualnymi uszkodzeniami. Oto jak prezentuje się torba z prawdziwej włoskiej skóry!

Miler Travel Bag Cognac

W środku torby weekendowej powinno być jak najwięcej miejsca – z tego powodu mile widziany jest brak wszystkich niepotrzebnych przegródek. Dzięki temu właściciel może spakować więcej rzeczy i nie musi martwić się, że jakiś przedmiot gabarytowo nie zmieści się do torby. Pozwala to również na swobodne ułożenie według własnych wytycznych. Dodatkowa przegroda może po prostu zaburzyć plan i sprawić, że będziemy musieli kombinować nad prawidłowym ułożeniem wszystkich niezwykle potrzebnych rzeczy.

Miler Travel Bag open view

Niezwykle przydatna jest także kieszeń na zamek umieszczona na zewnętrznej części torby, w której można schować rzeczy, z których korzysta się najczęściej. Może to być paszport, portfel, klucze czy inne drobiazgi potrzebne w podróży więcej niż jeden raz. Jeżeli ktoś obawia się o bezpieczeństwo takiego rozwiązania, z pomocą powinna przyjść kolejna kieszeń, tym razem wewnątrz torby. Nie powinna być jednak zbyt duża, aby nie pozwolić na swobodne „latanie” przedmiotów w niej umieszczonych.

Miler Travel Bag Close up

O ponadczasowości stanowi również prostota. Jeżeli jakaś kieszonka jest bezużyteczna i trudno jest znaleźć dla niej zastosowanie – po prostu nie powinno jej być. Nie można oczywiście zapominać o funkcjonalności – w końcu to torba weekendowa i ma być wygodna i przydatna w podróży. Elegancja i funkcjonalność mogą iść ze sobą w parze. Wystarczy jedynie zadbać o parę istotnych szczegółów, a my właśnie to zrobiliśmy tworząc kolekcję toreb MILER Travel Bag. Oto one:

Miler Travel Bag Collection

Torby te jak zwykle dostępne są dla moich czytelników w preorderze w bardzo preferencyjnej cenie (podobnie jak wiele innych projektów, które cieszą się wielką popularnością – kaszkiety, koszule, kieliszki, krawaty…). Torby znanych marek w tym samym standardzie jakościowym kosztują nawet kilka tysięcy złotych jednak naszą MILER Weekend Bag możecie kupić w preorderze za jedyne 819 złotych. Aktualnie dostępne są dwa typy toreb:

Torby ze skóry licowej

torby-weekendowe-codzienne-skora

Torby ze skóry groszkowanej

torby_groszkowane-4

Aby zobaczyć wszystkie torby, dowiedzieć się jeszcze więcej na ich temat oraz sprawdzić ich wymiary, kliknij w poniższy obrazek:

slajder_preorder_torby