Koszula w prążek to obowiązkowa pozycja w szafie każdego mężczyzny, który chce pokazać światu, że ubrania dobiera ze swobodą i potrafi łączyć wzory. To pierwszy i łatwy do postawienia krok, który może prowadzić do wielkich zmian wizerunkowych.

Wśród klasycznych tkanin koszulowych jest kilka typów prążków. Jednym z najbardziej popularnych jest candy stripe, który swoją nazwę czerpie z bożonarodzeniowej laski (ang. candy cane), która należy do obowiązkowych słodyczy świątecznych w kulturze anglosaskiej. Na pewno znacie ją z kreskówek i filmów:

blue candy cane

Ten oto urokliwy cukierek dał nazwę równie urokliwej tkaninie koszulowej, która stała się jednym z filarów elegancji.

IMG_6472

Uważam, że facet posiadający już białe, błękitne i różowe koszule, powinien na poważnie pomyśleć o rozwoju umiejętności mieszania wzorów. Najlepszymi elementami garderoby do rozpoczęcia zabawy z wzorami są kombinacje koszuli i krawata. Aby zawsze dobrze wyglądać w koszulach w prążki, w zasadzie należy pamiętać tylko o trzech rzeczach:

  1. Koszul w prążki nie należy łączyć z krawatami w kratkę.
  2. Koszul w prążki nie należy łączyć z krawatami w prążek o identycznym rozmiarze.
  3. Koszul w prążki nie należy nosić, występując przed kamerami (więcej na ten temat tutaj).

Stosując się do tych trzech reguł, zawsze jesteś bezpieczny. Jeśli pewnego dnia poczujesz, że potrafisz je łamać (co jest niezwykle trudne i zwykle nie wychodzi nawet tym, którzy myślą, że im wyszło) będzie to oznaczać, że osiągnąłeś taki etap w umiejętności doboru ubrań, na który dotarło niewielu.

IMG_6479

Praktyczne i piękne rozwiązania…

…Manufaktura Miler wprowadziła do swojej oferty elegancki pokrowiec na klucze – „Key Jacket” , który jest idealnym dopełnieniem eleganckiego zestawu cienkiego portfela i bilonówki Manufaktura Miler. Przy zakupie portfela i bilonówki luksusowy Key Jacket gratis! Po więcej szczegółów zapraszamy tutaj.

portbilkj-1024x4691-1024x469

Mój zestaw

W tym zestawie chciałem stworzyć „roboczy zestaw dzienny”. Mniej więcej tak wyglądam codziennie w pracy. To ubranie, w którym poszedłbym na codzienne spotkania z kontrahentami lub klientami podczas przymiarek w mojej pracowni. Oczywiście odbywam też czasem spotkania, na które raczej ubrałbym się tak jak tutaj, ale możliwość zmiany poziomu formalności ubrań daje mi dużą przyjemność i uważam, że należy ją wykorzystywać.

koszula7_26.05

Ponieważ jedynym wzorem, który trudno jest dobrać do prążków jest kratka, zdecydowałem się na krawat z niewielkim ornamentem, który wygląda bardzo biznesowo. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że jego nietypowy dla krawata morski odcień doskonale pasuje do koloru prążków koszuli. Kombinację tę połączyłem z szelkami limitowanej edycji marki Albert Thurston, które oczywiście zazwyczaj pozostają w ukryciu pod marynarką i często kamizelką. Jednak jako że sesja odbyła się w miejscu przeznaczonym do relaksu i odpoczynku, pozwoliłem sobie zdjąć marynarkę. Zresztą tak samo zrobiłbym w autentycznej sytuacji, relaksując się w hotelu podczas delegacji.

IMG_6505

Gdzie kupić koszulę Candy Stripe?
Koszula Candy Stripe, którą noszę to jeden z nadchodzących modeli linii Miler Luxury Shirts, czyli luksusowych koszul sprzedawanych w cenie koszul ze sklepów sieciowych!

Klasyczne wzory koszul

Do 1.06.2015 koszulę Candy Stripe można zamówić za jedyne 249 złotych lub jeszcze taniej! Więcej na ten temat tutaj.

O tym co wyróżnia koszule MLS i jak oceniać jakość koszuli dowolnej marki można przeczytać w tym wpisie, którym ku mojej radości zainteresowały się tysiące osób!

———–

Prezentowana powyżej sesja zdjęciowa odbyła się w saloniku Club Lounge na piętrze klubowym hotelu Sheraton Poznań.

logoSheraton